137 به صف مبارزان علیه کوید 19 پیوست

به گزارش مجله ایرکا، با شیوع بیماری کرونا و برای مقابله با آن و در راستای خدمت رسانی بیشتر به شهروندان، وظایف جدیدی به سامانه 137 محول شده است.

137 به صف مبارزان علیه کوید 19 پیوست

مجله ایرکا-زینب زینال زاده: سامانه 137 برای خدمت رسانی سریع تر و برطرف مسائل شهری در شهرداری مناطق راه اندازی شده است. مردم برای دریافت خدماتی چون برطرف مسائل پیاده روها، هرس درختان، تخریب آسفالت کوچه و خیابان و حتی جمع آوری زباله های حجیم با این سامانه تماس می گیرند و درخواست شان را ثبت می نمایند. به گفته مهدی زمانی، رییس سامانه 137 شهرداری منطقه 7، با شیوع ویروس کرونا وظایف دیگری به این سامانه محول شده است: این وظایف براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان بازرسی شهرداری تهران و اداره کل روابط عمومی شهرداری تهران به سامانه 137 واگذار شده است.

او ادامه داد: این سامانه در دسترس مردم واقع شده است و همه شهروندان با آن آشنا هستند. متولیان با واگذاری مسئولیت های جدید کوشش می نمایند خدمات بهداشتی در کوتاه ترین زمان و از منبع موثق و مطمئن در اختیار مردم قرار گیرد.

جمع آوری مواد شوینده و ضدعفونی نماینده و همچنین بسته های بهداشتی از جمله وظایف جدید سامانه 137 است که زمانی در شرح بیشتر گفت: در شرایط کنونی برای ضدعفونی کردن معابر و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا به مواد شوینده و ضدعفونی بیش از هر چیز دیگری احتیاج است. بنابراین خیران و مردم نوع دوست که همواره با مهرورزی ثابت کردن در برابر مسائل مقاومت می نمایند، می توانند به وسیله تماس با این سامانه آنها را تحویل ماموران شهرداری دهند.

به گفته زمانی، شهروندان می توانند برای کسب اطلاع از نکات بهداشتی و نشانی و شماره خانه های بهداشت و مراکز درمانی با این سامانه تماس بگیرند: اپراتورها در صورت احتیاج و تماس شهروندان، می توانند نکات بهداشتی که این روزها بسیار اهمیت دارند، به آنها آموزش دهند و اگر لازم باشد برای دریافت خدمات درمانی و پزشکی نشانی خانه های بهداشت و بیمارستان های منطقه را در اختیارشان قرار دهند.

معرفی مکان های آلوده، وجود تجمعات غیرضروری، برپایی بازارچه های محلی و جمع آوری زباله ها، خدمات دیگری است که به گفته رییس سامانه 137 منطقه در راستای مقابله با کرونا به فوریت انجام می گردد.

زمانی در سرانجام گفت: همه دستگاه ها در جبهه سلامت کنار هم قرار گرفته اند و با همین کوشش همگانی و البته با مشارکت و همدلی شهروندان بی شک با این بیماری منحوس مقابله می کنیم و آن را شکست می دهیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 173

به "137 به صف مبارزان علیه کوید 19 پیوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "137 به صف مبارزان علیه کوید 19 پیوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید